Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

#

Laboratorní práce z přírodopisu

Ve čtvrtek 15.3. si žáci 6.B na vlastní kůži vyzkoušeli vyrobit sádrový odlitek. Při laboratorní práci si žáci zopakovali teoretické znalosti savců, zejména sudokopytníků, naučili se určovat jejich stopy a vyrobili si sádrový odlitek stopy daňka evropského. celý text

ostatní | 22. 3. 2018 | Autor: Správce Webu
Okresní kolo zeměpisné olympiády 1

Okresní kolo zeměpisné olympiády

V úterý 20. února se naši žáci zúčastnili okresního kola v zeměpisné olympiádě.
Soutěž má tři oblasti – práce bez atlasu, s atlasem a pak následuje praktická část, kdy tvoří nějaký projekt. Soutěž je velmi náročná a není jen z okruhů, které se probírají ve výuce. Prostě hledají talenty s mimořádným zájmem o zeměpis.
Již tradičně se našim žákům dařilo, a tak máme jak úspěšného řešitele, kterým je Jindra Kroulíkovský ze 6. A, ale také postupujícího do krajského kola. Je to jako minulý rok Tomáš Dofek ze 7. A . Budeme mu na konci března držet palce.
celý text

ostatní | 16. 3. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Zpráva z hokejového utkání

Dne 6. 3. 2018 se žáci 5. C a 7. B zúčastnili v Plzni hokejového utkání Univerzitní hokejové ligy mezi týmy Akademici Pilsen a Cavaliers Brno. Toto utkání bylo v rámci projektu "Z lavic až na zimák".
První gól padl až ve druhé třetině a Akademici se jím dostali do vedení. Nakonec udolali Kavalíry 6:1. Utkání se dětem moc líbilo, hodně fandily a užily si ho.
Po skončení jsme si udělali ještě krátkou prohlídku historického centra Plzně.
Výlet se moc vydařil a už se těšíme na další.
Jana Kobesová celý text

ostatní | 16. 3. 2018 | Autor: Správce Webu

Projekt Edison ještě jednou ....

...tentokrát na filmu :-) celý text

ostatní | 9. 3. 2018 | Autor: Správce Webu
#

I.B a keramika


ostatní | 9. 3. 2018 | Autor: Správce Webu
#

A ještě jednou Edison, tentokrát z pohledu učitele ...


ostatní | 28. 2. 2018 | Autor: Správce Webu

Projekt Edison z pohledu žáků

Cizinci na škole

Jako minulý rok nás navštívili studenti z jiných lokací. Na rozdíl od minulého roku k nám přijelo sedm studentů. Navštívili nás z Brazílie, Indie, Indonésie, Tchaj-wanu, Číny, Gruzie a Ukrajiny. Všichni měli úžasné přednášky o svých zemích. Všichni byli nějak zajímaví a odlišní, ale jednu věc měli společnou, uměli si z čehokoliv udělat srandu, měli snahu mluvit česky a hlavně byly hodní a kamarádští. A aby na nás nezapomněli, tak jsme je vzali na volné bruslení, bowling, návštěvu Chodského hradu a na konec do kavárny. Někteří stáli poprvé na bruslích nebo hráli bowling, ale hlavní bylo, že jsme se všichni zasmáli a měli z toho nějakou vzpomínku. A proto se budeme těšit na další rok, až nás zase navštíví další studenti. Děkujeme naší škole za to že nás zapojuje do této akce a pomáhá nám rozvíjet naše jazykové schopnosti.

Děkuji Thank you
Eliška Bolovanská
celý text

ostatní | 27. 2. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Návštěva v I. B


ostatní | 26. 2. 2018 | Autor: Správce Webu

Zeměpisná olympiáda 2018


ostatní | 18. 2. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Slavnostní oběd I. tříd


ostatní | 12. 2. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Bruslení 2018


ostatní | 12. 2. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Lyžák 2018


ostatní | 25. 1. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Kulturní zážitek


ostatní | 23. 1. 2018 | Autor: Správce Webu

Okresní kolo dějepisné olympiády

V úterý 16. 2. proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády, jejímž tématem bylo období Československé republiky mezi lety 1918 – 1938. Naše škola zde měla dvě želízka v ohni – Bruna Kubece a Martina Bufku. V letos obzvláště zapeklitém zadání se našim borcům podařilo získat 60 respektive 58,5 bodu ze 110 možných a umístit se na 10. a 12. místě. Děkujeme za účast a přejeme mnoho další radosti na toulkách dějepravou! celý text

ostatní | 22. 1. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Talent 3. B


ostatní | 10. 1. 2018 | Autor: Správce Webu

Klub pohybových aktivit

...aneb velice zajímavý námět na trávení volného času nám představuje p. uč. Kadlec (včetně videa)
celý text

ostatní | 4. 1. 2018 | Autor: Správce Webu

Okresní turnaj v šachu

V úterý 19. 12. s v Domě dětí a mládeže Domino konal okresní přebor v šachu.
Naši školu reprezentovali Tomáš Dofek ze 7. A, Richard Pešta ze 6. C, Jakub Šrámek ze 4. C a Matěj Vondrovic ze 6. C.
Všichni členové družstva pravidelně trénují každý čtvrtek v Dominu, a proto není divu, že naprosto suverénně zvítězili a postupují do krajského kola, které se bude konat v únoru. Blahopřejeme jim k postupu a držíme jim palce.
celý text

ostatní | 4. 1. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Vánoční jarmark v 7.A

Poslední den před vánočními prázdninami se 7. A rozhodla uspořádat vánoční jarmark. Ve vestibulu školy si mohli žáci ostatních tříd, rodiče a vlastně všichni, kteří měli zájem, nakoupit nejrůznější výrobky s vánoční tématikou i drobné občerstvení. Výrobky byly velice pěkné, 7.A se jarmark vydařil.
Eva Váchalová
celý text

ostatní | 4. 1. 2018 | Autor: Správce Webu
#

Vánoční přehazovaná


ostatní | 30. 12. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Výstava betlémů

Na začátku prosince jsme s dětmi navštívili výstavu betlémů v Chodském hradu. Ve dvou výstavních místnostech jsme mohli vidět betlémy z různých zemí světa. Výstava byla obohacena o výtvarnou dílnu, kde si děti vytvořily výrobek v reflexi na různorodé pojetí betlémů jak v naší, tak v cizích zemích.
Jana Divišová celý text

ostatní | 23. 12. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Zpívání u stromečku

V předvánočním čase zpívaly děti z našeho pěveckého sboru pod vedením p. uč. Svobodové dvakrát na náměstí u stromečku. První vystoupení bylo ve středu 13. 12. na Zpívání s Českým rozhlasem, podruhé uslyšely děti divácký potlesk v úterý 19. 12., kdy měly samostatné vystoupení. celý text

ostatní | 22. 12. 2017 | Autor: Správce Webu
#

9.A na zdrávce


ostatní | 22. 12. 2017 | Autor: Správce Webu

Výsledky soutěže ve sběru kaštanů


ostatní | 21. 12. 2017 | Autor: Správce Webu

Bonnie a Clyde

Je čtvrtek 14.12.2017 ráno. Zájemci z 2.stupně se scházejí u autobusu. Odjíždíme do Plzně na Novou scénu DJKT. Dnes to je muzikál Bonnie a Clyde. Obdivujeme herecké i pěvecké výkony herců. V hlavních rolích Bonnie Petra Vraspírová, Clyde Roman Tomeš.
Představení je podle skutečné události, která se odehrála počátkem 20.století ve Spojených státech amerických. Bonnie Parkerová a Clyde Barrow byli populární zločinci. Roku 1934 byli dostiženi a zastřeleni (Bonnie – 24 let, Clyde – 25let).
Muzikál končí. Herci sklízejí dlouhotrvající potlesk.
Eva Konopová

celý text

ostatní | 17. 12. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Návštěva domažlické ,,zdrávky“


ostatní | 12. 12. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Skákání přes švihadlo 2017

Víc než dva týdny trénovali žáci druhého stupně skákání přes švihadlo. Počítal se počet skoků za dvě minuty. A žáci předváděli pěkné výkony. Mnozí naskákali více než 250 skoků.
Na vlastní soutěž se nakonec dostavili jen žáci šestých tříd. Soutěžilo 23 žáků a 18 děvčat. 17 soutěžících naskákalo víc než 130 skoků, což svědčí o jejich šikovnosti.
Nejlepší ale byli Lukáš Urban (272 skoků), Pavel Nejedlý (250) a David Gabriel (225).
Pořadí dívek: Tereza Štarmanová (210 skoků), Lucie Schirová (206) a Nikola Cibulková (179).
celý text

ostatní | 5. 12. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Deskohraní


ostatní | 29. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Turnaj ve florbalu


ostatní | 29. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Hornické muzeum v Příbrami

21. 11. 20217 navštívily 9. ročníky Hornické muzeum v Příbrami. V dole Anna jsme se projeli důlním vláčkem 260 m dlouhou Prokopskou štolou, která směřuje k ústí jámy Prokop z roku 1832, nejhlubší šachtě březohorského revíru (1600 m), patřící k jedné z nejhlubších šachet ve střední Evropě. Součástí prohlídky podzemní štoly byla také ukázka historického důlního díla. Ve strojovně dolu Anna jsme viděli jeden z nejvzácnějších exponátů Hornického muzea na Březových Horách, parní těžní stroj Breitfeld & Daněk z roku 1914.
Z dolu Vojtěch, prvním dolem na světě, který dosáhl 1000 m svislé hloubky, jsme prošli 330 m dlouhou vodní štolou ústící v dole Anna.
Jako poslední jsme navštívili Ševčínský důl a mineralogicko – geologickou výstavu se vzorky z březohorského stříbrorudného revíru, uranového ložiska i z podbrdské železářské oblasti.

Eva Váchalová
celý text

ostatní | 25. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
#

Halloween v 3.C


ostatní | 15. 11. 2017 | Autor: Správce Webu
první předchozí
ze 2
poslední