Obsah

Informace k otevření mateřských škol od 12.4.2021

Typ: ostatní
.

Vážení rodiče,

od 12. dubna 2021 budou otevřeny mateřské školy pro děti, které plní povinné předškolní vzdělávání.

Podmínkou nástupu dítěte do mateřské školy je testování. Provádí se pomocí neinvazivního preventivního antigenního testu za přítomnosti zákonného zástupce dítěte, který vyčká na výsledek testu. Preventivní antigenní test se provádí s frekvencí dvakrát týdně s tím, že první test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve školce. Mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu jsou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny.

Testy se netýkají dětí, které COVID-19 prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Je ovšem důležité vše doložit lékařskou zprávou nebo zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě. Testovat se také nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin).


Vytvořeno: 8. 4. 2021
Poslední aktualizace: 8. 4. 2021 18:47
Autor: Správce Webu